Referanslar

St. Lucie Uluslararası Havaalanı Avlite Uzaktan Kumandalı Güneş Enerjili Engel Işıklarını Kullandı.

Avlite Sistemleri Amerika Florida’da bulunan St Lucie Uluslararası Havalimanı için gönüllü bir gürültü azaltma programı için bir uzaktan kumandalı, güneş enerjili LED tehlike engel ışık sistemini kurdu.
 
Aydınlatmalar 1’nolu Amerika otoyolunun kenarlarında bulunan telefon direklerinin üstüne kurularak öğrenci pilotların iniş-kalkış ve eğitim uçuşlarında uçuşa yasak olan bölgeyi aydınlatacaktır.
 
“Bu aydınlatmalar hemen açılıyorlar ve pilot yetiştirme okulumuz için büyük bir katkı oldular. Aydınlatmalar şu anda orta yoğunlukta çalışıyorlar çünkü yüksek yoğunluk çok parlak oluyor."
 
-          Havaalanı Ekibi, St. Lucie Uluslararası Havaalanı, Florida, ABD
 

İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız:

PDF Versiyonu                                                                                                                           PDF 176 KB

Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri Avlite Havaalanı Aydınlatma Sistemlerini Seçti.

Avlite, Amerika Hava Kuvvetlerine ait Ortadoğu’da bulunan ve 3 Km’lik iki adet pisti bulunan gizli bir hava üssünün tüm aydınlatma sistemlerini sağladı. Bu aydınlatmaların arasında 316 adet AV450 güneş enerjili pist ışıkları, 2100 adet AV70 güneş enerjili taksi yolu sınır ışıkları ve 55 adet AV-SIGN-20 havaalanı işaret ışıkları bulunmaktadır.
 
Amerika Askeri Kuvvetleri MOTS programının ekipman sağlayıcısı olduğundan dolayı Avlite güneş enerjili aydınlatma sistemleri askeri operasyonlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Avlite Aydınlatma Sistemleri Amerika Askeri Kuvvetleri, NATO ve sivil havaalanlarının tek güneş enerjili aydınlatma sistemleri üreticisidir.
 
“Pist aydınlatmaları çok güzeller. Harika gözüküyorlar ve burada bulunan herkes bu aydınlatma sistemlerinin görüntülerine ve kapasitelerine hayranlar. Bu sistemler harika çalışıyor.”
 

-          Amerika Savunma Bakanlığı

İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız:

PDF Versiyonu                                                                                                                           PDF 179 KB
Kraliyet Hava Kuvvetleri 700 adet Avlite Uzaktan Kumandalı Güneş Enerjili Taksi Yolu Aydınlatması Aldı.
 
İngilizlere ait Kraliyet Hava Kuvvetleri(RAF) Avlite’ın Britanya ortağı olan Systems Interface şirketinden 700 adet Avlite uzaktan kumandalı güneş enerjili taksi yolu aydınlatması sipariş etti.
 
RAF Avlite güneş enerjili taksi yolu aydınlatmalarını Birleşik Krallık ’ta bulunan hava üslerinin birinde kullanmayı planlıyor. Uzun dönemli büyük bir  yapı projesinin yaklaşmasından dolayı hava üslerinin herhangi bir elektrik altyapısına ihtiyaç duymadan yıllar boyu çalışacak aydınlatma sistemlerine ihtiyaçları vardır.
 
“RAF birçok alternatif aydınlatma sistemine bakarak düşük yatırım maliyeti, daha iyi performans, tam uzaktan kumanda kontrolü ve endüstrideki en iyi garanti gibi özelliklerinden dolayı AV70 modelini seçti.”
 

-          Eddie Lacina, Systems Interface 

İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız:

PDF Versiyonu                                                                                                                           PDF 185 KB
Avlite Havacılık Aydınlatmaları Queensland’de Bulunun Büyük Bir Kalp Hastanesinin Helikopter Pistinin Güvenliğini Geliştirdi.

Queensland’in sert koşullarına uyum sağlayan ve kaliteli aydınlatmalar üreten Avlite, Prens Charles Hastanesi helikopter iniş alanında kullanılacak havacılık aydınlatma sistemleri sağlayıcısı olarak seçildi.
 

“Prens Charles Hastanesi Queensland’de bulunan kalp hastalıklarında uzman tek hastane olduğu için hizmet kalitemizi artırmak ve Queensland halkına daha iyi bir hizmet vermek için son teknoloji bir helikopter iniş alanı yapmak çok önemliydi. Avlite aydınlatma sistemlerinin en çok beğendiğim yanı kalitesi ve çok çabuk kurulumuydu.”
 

-         Micheal Maas, Yangın Koruma ve Güvenlik Hizmetleri, Prens Charles Hastanesi
 

İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız:
 

PDF Versiyonu                                                                                                                           PDF 143 KB


Avlite Solar Aydınlatma  Sistemleri Bourke Eyaletini Güneş Enerjili Hava Aydınlatmaları İle Işıklandırmaktadır.

Bourke eyaleti Wanaaring ve Louth havaalanlarında kullanılan Avlite Solar Aydınlatmaları sistemlerinden memnun kaldılar. 

“Geçen Temmuz ayında aldığımız rüzgar tulumu aydınlatmaları kurulumlarından beri hiçbir sorun çıkarmadığını söylmekten mutluluk duyarım.”
 

-         Les Harding Teknik Servis Uzmanı, Bourke Eyalet Komitesi
 

İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız:
 

PDF Versiyonu                                                                                                                           PDF 1.5 MB


Amerika Hava Kuvvetleri Avlite Güneş Enerjili Hava Alanı İkaz Lambaları için Üçüncü Siparişini Verdi

İleri harekat üssü Avlite güneş enerjili hava alanı ikaz LED ambalar için üçüncü siparişini verdi. AV – SIGN – 20 taksiyolu aydınlatmak, mesafe, ikaz ve hava alanı yönlendirmesi için kullanılmaktadır.

"Hava alanı teknisyeni olarak ürünlerinizden şu ana kadar çok memnunum. Sizin solar ikaz lambalarınızı hava alanı işaretlerini aydınlatmak için kullanıyoruz. Pistlerimiz için büyük bir katkı oldular. Kaliteleri ve uygulanışından çok etkilendim."

-         USAF Elektrik Departmanı, İleri Harekat Üssü, Orta Doğu

 

 
İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız:
 
PDF Versiyonu                                                                                                                          PDF 293 KB


Avlite Helikopter Pisti Aydınlatma Sistemleri Gece Ve Gündüz Operasyonlarında Üstün Bir Aydınlatma Ve Kontrol Sağlar.

Doğu Midland Polis Kuvvetleri Hava Destek Birimi’nin gündüz ve gece operasyonlarında uçuş güvenliğini ve operasyon verimliliğini artırmak için uzaktan kumandalı helikopter pisti aydınlatma sistemine ihtiyaç duydular.

Hava Destek Birimi ile birlikte çalışan Avlite İngiltere Distribütörü System Interface bu ihtiyacı karşılayacak uygun bir çözüm sundu.

Çözüm müşteriye görünür ve kızıl ötesi konfigürasyonlarda düşük görüş hava şartlarında bile helikopter pistini rahatlıkla aydınlatan, uzaktan kumandalı güneş enerjili helikopter pisti aydınlatması sağlamaktı. Avlite Solar Aydınlatama Sistemleri’nin uzaktan kumandalı güneş enerjili LED NVG modüllü helikopter pisti aydınlatması olan AV425 – RF Hava Destek Birimi’nin tüm ihtiyaçları için en iyi seçimdi.

“Lambalar çok iyi çalışıyor ve NVG operasyonları için çok uygunlar.”

-         Yüzbaşı Graham Hancock, Kaptan Pilot, Doğu Midland Hava Destek Birimi, Birleşik Krallık

 
İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız:
 
PDF Versiyonu                                                                                                                          PDF 200 KB
 

 

Avlite Helikopter Pisti Aydınlatmaları Hastanenin Yeni Çatı Helikopter Pistini Aydınlatmaktadır.

Avusturya Victoria’da bulunan Frankston Hastanesi’nin yeni çatı helikopter pistine Avlite Solar Aydınlatma Sistemleri’nin düşük profilli helikopter pisti aydınlatmaları kuruldu.

Hava ambulansının gece ve zor hava şartlarında güvenli bir şekilde iniş ve kalkış yapabilmesi için helikopter pisti aydınlatmaları hazırda var olana yeşil sınır ışıklarına ek olarak kuruldular.

“Avlite Solar Aydınlatma Sistemleri geliştirme ekibi ile çalışmak Avusturya helikopter pisti projeleri için büyük bir katkı oldu. Avlite ürünlerinin yerel olarak üretilmesi müşterinin isteklerini hemen karşılanmasını sağladı. Helikopter pisti aydınlatmaları beklenen üstünde bir performans sağladı ve müşterilerden hep olumlu tepkiler aldık.”

-         Bay Peter Simpson. Yönetici - PSNK Hava Hizmetleri

İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız:

 
PDF Versiyonu                                                                                                                          PDF 340 KB

Wanarn Avlite Solar Hava Alanı Aydınlatma Sistemlerini Tercih Etti.

42 adet AV70 güneş enerjili havacılık aydınlatması ile Avlite hava alanı işaret konileri Wanarn hava alanındaki eski pilli aydınlatma sisteminin yerine kuruldu.

Wanarn haftalık posta dağıtımı ile topluma hizmet eden ve pil ile çalışan aydınlatma sitemine sahip bir hava alanı bulunmaktadır. Gece operasyonlarının artmasından dolayı kalıcı pist aydınlatmalarına acil bir ihtiyaç doğdu.

Wanarn Komitesi’nde bulunana Patricia Granger satın alınan AV70 aydınlatmalarından çok memnun olduğunu söyledi.

“Avlite Solar Aydınlatma Sistemleri harika çalışıyor ve herkese öneriyorum.”

-         Patricia Granger, CDA, Wanarn Komitesi

İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız:

 
PDF Versiyonu                                                                                                                          PDF 199 KB

Brisbane Havaalanı Pist İşaretlemesi için Avlite Solar Aydınlatma Sistemleri’ni Seçti

Avusturya’nın en hızlı büyüyen hava alanlarından biri olan Brisbane Havaalanı her yıl milyonlarca insan ve tonlarca kargo taşımacılığına ev sahipliği yapmaktadır. Hava alanı Cathay Pacific, Emirates ve Quantas gibi dünyanın en büyük hava yolu şirketlerinin kullandığı hem iç hem de dış hatlara sahiptir.

Toplam olarak 30 adet servis dışı işaret konileri Brisbane Havaalanına yollandı ve kullanılmayan pistleri işaretlemek için kullanılacaklardır.

Bu koniler UV korumalı polietilen plastikten döner kalıp sistemi ile üretilmiştir. Kırmızı işaretler üretim sırasında oluştuğu için diğer ürünler gibi hiçbir zaman solmayacaklardır.

İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız:

 
PDF Versiyonu                                                                                                                         PDF 168 KB