Hakkımızda

Hakkımızda

Avlite Sistemleri Araştırma ve Geliştirme

İmalat Kabiliyetleri

Avlite solar aydınlatma sistemleri; en zorlu ortamlarda savunma, devlet, sivil ve insani yardım operasyonları için özel olarak tasarlanmış, hızlı, yenilikçi ve çevik teknolojik çözümler sunan kanıtlanmış bir üne sahip dünya standartlarında bir solar aydınlatma sistemleri üreticisidir.

Avlite Solar Aydınlatma Sistemleri dünyadaki en güvenilir ve yenilikçi güneş enerjili havacılık aydınlatma sistemlerini üreterek uluslararası alanda hak edilmiş bir üne kavuştu.  Bu sayede Amerika Birleşik Devletleri Askeri Kuvvetleri’nin ve Savunma Bakanlığı’nın endüstrideki tek onaylı ve tercih edilen güneş enerjili aydınlatma sistemleri oldu.

Firma güneş enerjili havacılık aydınlatma sistemlerinin tasarımı ve geliştirmesinde teknoloji lideri halindedir.

Daha iyi verim ve en yüksek kalite kontrolünü başarmak amacıyla son teknoloji ekipmanlara yapılan yatırım Avlite Solar Aydınlatma Sistemlerinin iş felsefesinin bir parçasıdır.

Üretimi kurum içinde tutarak müşteriler için daha değerli, son kalite ve rakip firmalara göre daha hızlı teslimat süreleri sağlanmaktadır.

Avlite Solar Aydınlatma Sistemleri üretim hattı, tecrübeli elektronik ve yazılım mühendislerinden, yetenekli bir üretim takımından, son kalite üretim makinelerinden ve birinci sınıf kalite kontrol ekibinden oluşmaktadır.

 

 

Avlite Solar Aydınlatma Sistemleri’nin önemli teknik olanaklarından bazıları:

  • 25000 ft2 üretim alanı
  • Kurum içi SMT Elektronik montaj hattı
  • Kurum içi dönebilen kalıp kapasitesi
  • IS09001:2000 Onaylı
  • Yılın En İyi Üreticisi

Tasarım

Dünya çapında müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Avlite Solar Aydınlatma Sistemleri; yüksek standartlarda ve endüstrinin ihtiyacı olan ürünleri tasarlayıp geliştiren profesyonel mühendislerden oluşan bir ekibi çalıştırmaktadır. Mekanik, yapısal ve optik sistemler kavramsaldan sonuca kadar geliştirilmektedir.

Avlite mühendislerinin harikulade tasarım yeteneklerinden sayesinde üretilen her ürünün özeliklerinin detaylı olarak araştırılmasına böylelikle ürünlerin ileri seviyede özelliklere sahip olmasına olanak sağlar. Bundan dolayı her ürün yüksek performans ve operasyon kalitesi sunar.                               

Yüzey Montaj Teknolojisi


Avlite yüzey montaj hattı elektronik parçaların otomatik olarak baskılı devre kartları(PCB) üzerine hassas ve hızlı olarak montajının yapıldığı bir sistemdir. Bu sayede Avlite Solar Aydınlatma Sistemleri, baskılı devre kartlarının yapımı ve testlerinin her durumunu kontrol edebilmektedir.

Avlite Solar Aydınlatma Sistemleri yüksek hacimli havacılık aydınlatmalarında kullanılan devre kartlarının hızlı ve hassas üretimi için SMT sistemini benimsemiştir.

Sonuç olarak, LED aydınlatma sürücülerimiz ve mikro kontrol kartlarımız otomatik bir sistem tarafından üretilmektedir. Bu sayede üretim oranı artmakta, işçilik masrafları azalmakta ve geleneksel yöntemlere göre daha güvenilir sistemler üretilmektedir.

SM parçalarının son derece küçük olması onların devre kartlarının her iki tarafına da yerleştirilmesine olanak sağlar. Böylelikle devre kartlarının boyutunu küçültmemize ve bunun sayesinde de ürettiğimiz aydınlatma sistemlerinin küçük olmasına olanak sağladı.

Bu teknoloji ile üretilen devre kartları sallantı ve titreşimin olduğu ortamlarda daha iyi çalışmaktadır.

Elektronik


Parçalar SMT hattında devre kartlarına yerleştirildikten sonra ESD(elektrostatik boşalma)  korumalı elektronik odalara alınarak, burada yetenekli teknisyenler tarafından müşteri isteklerine göre programlanıp, kalibre ve test edilmektedir.

Tüm kartlar bilgisayar kontrollü bir sistem ile programlanıp ayarlanmaktadır. Her aydınlatmanın teknik özelliklerinin kusursuz olması için her PCB detaylı olarak yapılmaktadır.